Isıcamlı Cam Balkon Bazı Firmalarda Neden Daha Ucuz?

Isıcamlı Cam Balkon Bazı Firmalarda Neden Daha Ucuz?

Isıcamlı cam balkonlar son yıllarda en çok rağbet gören cam balkon modelidir. Durum böyle olunca da rekabet dolayısıyla bazı cam balkon firmaları büyük kampanyalara gitmektedir. Sektörde ki tecrübelerimiz ışığında söyleyebileceğimiz şey; ısıcamlı olarak satın aldığınız ürünün gerçekten ısıcam özellikleri taşıyıp taşımadığından emin olmanız gerektiğidir. Ucuz fiyata cam balkon takan firmalar, ısıcam adı altında gerçekten ısıcamlı olmayan camları kullanmakta ya da daha düşük kalitede ısıcamlar kullanmaktadır. Bu nedenle ucuz ısıcamlı cam balkon alırken aslında pahalı standart cam balkon uygulaması alabileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

Gerçek bir ısıcamda olması gereken özellikleri sıralamak gerekirse;

  • En az, 10mm, 12mm, 16 mm kalınlığında olmalıdır.
  • Cam ya da camların arasında ki boşluklarda argon adı verilen gaz bulunmalıdır. Bu gazın maliyeti oldukça düşüktür. Bu gaz bulunmayan ısıcamlar, ısıcam değil çift camlı sistemlerdir ve ısıcam özelliklerini barındırmazlar. Piyasa da maliyetleri düşürmek adına camların arasına doğrudan hava doldurulmaktadır. Bildiğimiz havanın iletkenliği aron gazına göre çok daha fazladır. Bu da ısı tasarrufu sağlama konusunda yetersiz kalmaktadır.
  • Isıcamın kenarları yalıtım macunları ile kapatılmış olmalıdır. Bu macunlar ısı tasarrufunu sağlayacağı gibi camların arasında bulunan gazların da yerlerinde kalmasını sağlayacaktır.

Sosyal

Toplam Tekil 133.825 Kişi
Toplam Çoğul 155.442 Kişi
Ürün ve Hizmetlerimiz İçin Lütfen Bizi Arayın

Online Fiyat Hesaplama