Cam Balkon Montaj Sonrasında Hemen Temizlenebilir Mi?

Cam Balkon Montaj Sonrasında Hemen Temizlenebilir Mi?

Konuya buradan başlamakta fayda var. Cam balkonlar montaj sonrasında hemen temizlenmez. Çünkü cam balkon uygulamasında yoğun miktarda silikon adını verdiğimiz yapıştırıcı malzeme kullanılmaktadır. Silikon; cam balkon fitillerinin cama yapışmasında, cam balkon profilinin balkonunuza oturmasında ve oluşabilecek boşlukların kapatılmasında kullanılmaktadır. Silikon, sıvı halde uygulanır ve kısa sürede katılaşarak donar. Fakat tam olarak katılaşması ve görevini yerine getirebilmesi için 24 saate ihtiyacı vardır. Bu nedenle cam balkon montajından sonra temizlik için 24 saat beklemenizde fayda vardır. Böylece silikonlar donacak ve su ile temas etmesi halinde bile yapısı bozulmayacaktır.

24 saatlik süre benim için çok diyenler için ise; en azından bir kaç saat geçmesini bekleyerek sadece nemli bezle balkonunuzun camlarını silmenizde sakınca yok. Fakat zorunlu haller dışında bu uygulamadan da kaçınmanızı öneririz.

Ev kazalarına en çok neden olan şey; balkon ve pencere temizlikleridir. Bu kazalar ağır yaralanmalara ve hatta ölüme yol açabilmektedir. Bu nedenle balkonunuzu ve pencerelerinizi temizlemeye başlamadan önce kendi güvenliğinizi almayı unutmayın. Kendinizi halsiz ve yorgun hissediyorsanız, başınız dönüyorsa, alkol, uyuşturucu madde, depresyon ilaçları ya da uykusuzsanız; balkon ve pencere temizliği yapmaktan kaçınmalısınız.

Sosyal

Toplam Tekil 133.818 Kişi
Toplam Çoğul 155.435 Kişi
Ürün ve Hizmetlerimiz İçin Lütfen Bizi Arayın

Online Fiyat Hesaplama